Blog > Komentarze do wpisu

Zalety aloesu

Ta roślina jest znana medycynie od tysięcy lat. Mowa o aloesie.Ta wynikająca z Afryki roślina o grubych, mięsistych liściach że być uprawiana w Polsce. Co prawda w ogrodzie będzie dla niej za zimno, a w doniczce rośnie dobrze i nie jest najbardziej wymagająca.
Na skóręAloes zawiera antybakteryjne i przeciwgrzybicze substancje. Łagodzi podrażnienia skóry, ugryzienia i użądlenia owadów oraz pomaga w zwalczaniu trądziku. Stosuje się go do leczenia ran i oparzeń. Wystarczy zerwać liść aloesu i rozsmarować gęsty sok na zranionej, czy zmienionej chorobowo skórze. Sok z aloesu może pomóc też osobom z reumatoidalnym zapaleniem stawów. Okłady na bolące kolana czy barki działają przeciwbólowo oraz przeciwzapalnie. Podobnie można leczyć przemęczone mięśnie. 
Odchudzanie z aloesemRoślinę można stosować również wewnętrznie, bowiem jego sok jest wyjątkowo dobre wpływanie na nasz metabolizm oraz układ pokarmowy. Z tym, że w ostatnim przypadku powinniśmy zdecydować się na preparaty dostępne w sklepach zielarskich oraz aptekach. Sok z liści aloesu pity bez wcześniejszego przygotowania ma bowiem silne działanie przeczyszczające - co można wykorzystać np. przy zaparciach. W gotowych preparatach substancje przeczyszczające zostały usunięte. Zaletą aloesu przyjmowane w postaci np. kapsułek czy soku jest jego dobroczynne wpływanie na układ pokarmowy. Aloes zapobiega chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy bowiem reguluje wydzielanie soku żołądkowego. Poza tym łagodzi i zapobiega ewentualnym stanom zapalnym jelit.Dla osób odchudzających dostępne są preparaty aloesowe, które przyspieszają przemianę materii, a przy okazji działają lekko przeczyszczająco.

niedziela, 12 lipca 2015, janekm66

Polecane wpisy