Blog > Komentarze do wpisu

Witaminy zawarte w aloesie

Aloes to roślina z gatunku liliowatych, jaka stanowi duże i smukłe liście zakończone kolcami. Najcenniejszym dla kogoś gatunkiem aloesu jest Aloe vera. Ta soczysta roślina stawia się z wody w niemal 99%, powszechnie panuje w Afryce, na Półwyspie Arabskim oraz Madagaskarze. We tle liści magazynowane są pokaźne ilości wody. Dzięki temu roślina może przejść nawet najbardziej skrajne warunki pogodowe, w obecnym długą suszę.
Po przekrojeniu liścia aloesu można zobaczyć charakterystyczną galaretowatą substancję, która chroni w sobie bogactwo cennych dla skóry składników, takich jak elementy (między innymi magnez, wapń, potas), witaminy I, C oraz B, aminokwasy, kwas foliowy, a też enzymy. Obejmuje ona ten popularnie używany w kosmetykach składnik, czyli wyciąg z aloesu.
2. Wpływ aloesu na skórę Wprowadzone w aloesie silne przeciwutleniacze wzmacniają działanie systemu obronnego organizmu, który chroni przed działaniem wolnych rodników – związków bardzo podatnych w sądzie do skóry, powodujących uszkodzenia DNA komórek w niej nowych i przyśpieszających procesy starzenia.
Sok z aloesu wykazuje również silne właściwości przeciwzapalne. Doskonale sprawdza się w artykułach dedykowanych do łagodzenia oparzeń oraz regeneracji uszkodzeń skóry, gdyż zawarte w nim składniki wspomagają odbudowę uszkodzonej tkanki.

zródło: http://www.foreveraloes.eu/produkt/miazsz-aloesowy-forever-aloe-vera-gel

wtorek, 21 lipca 2015, janekm66

Polecane wpisy